W świecie nastolatków i ich ubrań

Być nastolatkiem to jak żyć w równoległym wszechświecie do świata dorosłych i małych dzieci. Nastolatki mają swoje własne słownictwo, własne dowcipy, swoich bohaterów. Pogardzają zasadami świata dorosłych i we własnym małym społeczeństwie mają swój, wymagający legendy system porozumiewania się, wyróżniania się itp. W centrum buntu nastolatków jest ich przymus obnoszenia się ze swoją różnicą.

Jak dzisiejsze nastolatki chcą się ubrać?

To co się nie zmienia niezależnie od tego, które pokolenie nastolatków właśnie nastąpiło to niesamowita wybredność jeśli chodzi o ich wygląd, często obsesyjność na punkcie szczegółów, które nie wydają się ważne dla dorosłych.
Przed wyjściem do szkoły dziewczyny pochylają się nad lustrem milion razy, wiążą czy układają włosy w odpowiedni sposób by pięć minut później wciąż je poprawiać i na nowo zaplatać. Po 10 minutach, nadal niezadowolone odrzucają pierwsze wersje i wybierają zupełnie coś innego. Gdy nadchodzi czas doboru ubrań, nie ma końca przeglądania szafy i przetrząsania każdej rzeczy jedna po drugiej w poszukiwaniu tej idealnej na dziś. W końcu jest! Już, już wydaje się że to ta jedyna na dziś, ale niestety jeśli była w niej zaledwie 3 dni temu nie może przecież absolutnie ubrać jej znowu w tym tygodniu. Co to, to nie. Wykluczone!

Do wyboru do koloru

Nastolatkowie w dzisiejszym świecie mogą wyróżniać się między sobą stylem, ubraniami ponieważ wybór jest naprawdę szeroki. Przede wszystkim istotną kwestią jest to że nawet osoby z mniejszych miejscowości, w której wydawałoby się nie ma tak dużego wyboru, nie noszą tego samego. Nie ujrzy się osoby mającej takie same ubrania. Duży wpływ na to ma życie w dobie internetu i częste zakupy w sieci. Zakupy w internecie jak twierdzą nastolatkowie są przede wszystkim łatwiejsze i szybsze. Do ich zalet należy m. in. ogromny wybór ubrań w wielu stylach, każdy znajdzie więc coś dla siebie, szybkość i łatwość znalezienia tego czego się szuka bez zawodu, że mimo kilkugodzinnej wędrówki po centrum handlowym nie znaleźliśmy nic co by na odpowiadało pod każdym względem.
Wielu mówi, że rodzice, którzy przecież w tym wieku płacą za ubrania swoich pociech, nie było zachwyconych tym pomysłem: tak bez mierzenia, nie wiadomo jak wygląda ani jaki rozmiar..
Ale mimo to po pewnym czasie przekonali się a obecnie sami korzystają z tej możliwości.

Biorąc pod lupę to jakie ubrania czy dodatki kupowane przez dzieci spędzają sen z powiek rodzicom można wyróżnić głównie ubrania odsłaniające zbyt dużo zwłaszcza u dziewcząt: za krótkie spodenki, bluzeczki z dużym dekoltem lub typu crop top i wiele wiele innych. Zmorą jest przede wszystkim wymuszanie pozwoleń na taki ubiór w czasie roku szkolnego. Wtedy wiąże się to z licznymi sporami. W czasie wakacji można bowiem pozwolić na większą swobodę.
Ubiór to jeden ze sposobów wyrażania siebie w okresie dorastania i nie jest niczym złym jeśli nie ma w tym przesady i arogancji.

You may also like...