Wypielęgnowane męskie oblicze

Drogerie, salony SPA, kosmetyczka- te pojęcia kojarzą się z pielęgnacją, zakupami i…kobietami. Kompleksowym zabiegom znacznie częściej poddaje się płeć piękna, chociaż panowie stają się w tej kwestii coraz odważniejszy. Producenci zauważyli niszę, jeśli chodzi o preparaty i zabiegi dostosowane dla panów. I słusznie!

Zadbany gentleman

Na sklepowych półkach można odnaleźć specjalistyczne kosmetyki. Na pierwszy rzut oka najwięcej jest dezodorantów, szamponów i antyperspirantów. Poza nimi dostrzec można wody kolońskie i perfumy. Wzrasta także liczba wyspecjalizowanych produktów.

Na przykład dostrzeżono trend na gęstą, wyprofilowaną brodę. Mężczyźni potrafią spędzić u barbera (męskiego fryzjera) sporo czasu, by ich zarost wyglądał jak najlepiej. W drogerii mogą nabyć olejki do pielęgnacji włosia. Istnieją także specjalne odżywki, które mają zwiększyć porost i zagęścić niektóre miejsca. A także spryskać brodę perfumami o zapachu whisky, czy drzewa sandałowego. Wybór jest bardzo szeroki i z roku na rok, wypuszczane są na rynek kolejne aromaty.

Wypielęgnowana broda potrafi dodać mężczyźnie prawdziwej męskości. Dużo kobiet uważa, że ten atrybut sprawia, że dany pan wygląda na znacznie dojrzalszego. Przypisuje się też im stereotypowo takie cechy, jak: zdecydowanie, stanowczość, ale i…zachowanie szarmanckie wobec płci przeciwnej. Ważne, by dobrać odpowiednią długość, by nie wyglądać, jak Święty Mikołaj, chyba, że taki jest zamysł posiadacza. Uważa się, że bardzo dobrze pasuje ona brunetom, pewnie przez skojarzenie z latynoskim macho. Jednak blondyni, czy rudzi także znają swoje amatorki.

Biologiczne właściwości męskiej cery

Panowie to prawdziwi szczęściarze. Znacznie później, niż u kobiet, pojawiają się na ich twarzach oznaki starzenia się. Nie ma tu wyraźnych zmarszczek wokół ust, raczej na czole i w kącikach oczu- tzw. kurze łapki. Dzieje się tak, z powodu biologicznego przystosowania. Natura obdarzyła ich znacznie grubszą skórą. Odporna jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Pomimo tego, warto się jej czasem dokładniej przyjrzeć. I pielęgnować, nie tylko od święta!

W drogeriach można już zauważyć całe linie dla mężczyzn. Panowie mogą już wybrać kremy do twarzy, nie tylko po goleniu.
Mężczyzn dopada również okresowe przesuszenie cery. Dzieje się tak, gdy zbyt długo używają tej samej maszynki do golenia. Tępe ostrze, użyte często z dużą siłą, potrafi nie tylko skaleczyć, ale i sprawić, że skóra jest szorstka.

You may also like...