Co wpływa na nasz wybór gabinetu kosmetycznego?

Mając zamiar skorzystać z gabinetu kosmetycznego trzeba się odpowiednio do tego przygotować zwłaszcza jeśli jest to nasza pierwsza wizyta. Przede wszystkim ie warto wybierać kosmetyczki w pośpiechu i „na oko”. Zawsze warto poczytać opinie innych klientów lub doradzić się koleżanek, siostry czy mamy żeby potem nie żałować wydanych pieniędzy, straconego czasu i nie płakać nad rozlanym mlekiem.

Salon kosmetyczny to przede wszystkim miejsce, gdzie również możemy poradzić się wykwalifikowanych osób i zapytać o radę. Pracownicy, po wysłuchaniu i opisie naszego problemu bądź też efektu, który chciałybyśmy uzyskać, są w stanie dobrać dla nas odpowiednie zabiegi, metody biorąc też pod uwagę zasoby naszego portfela.

Czym kierować się przy wyborze salonu?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wykształcenie kosmetyczki. Umiejętności pracowników danego zakładu to kluczowa kwestia. Nie należy mieć złudzeń co do tego, że pomoże nam ktoś, kto ukończył jedynie kilkutygodniowy, ogólny kurs. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie kosmetyczki mającej ukończony licencjat bądź wyższe stopnie z kosmetologii i mogącej pochwalić się dyplomem. Oczywiście oprócz tego dodatkowe szkolenia, uczestnictwo w targach specjalistycznych, kursy pod okiem znanych i cenionych specjalistów i ciągłe uzupełnianie posiadanej wiedzy jest również istotne i przemawia na korzyść pracownika salonu kosmetycznego.

Jakie cechy powinien mieć gabinet kosmetyczny i jakie warunki powinny tam panować? Przede wszystkim główną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest czystość, porządek. W gabinecie kosmetycznym musi być wręcz sterylnie, wszystkie narzędzie i sprzęty używane są w bezpośrednim kontakcie ze skórą i ciałem klienta a więc ogromne znaczenie ma ich oczyszczanie i przestrzeganie zasad higieny pracy. Można też spojrzeć na wyposażenie, zauważyć czy znajdują się tam odpowiednie sprzęty, które nie mają po 30 lat każdy już na pierwszy rzut oka lecz są nowoczesne i dostosowane od potrzeb i zabiegów.

Dobra kosmetyczka to skarb

Oczywiście salon kosmetyczny to miejsce pracy wielu osób, warto więc przyjrzeć się im i wybrać tę która „podoba się” nam najbardziej. Powinna być cierpliwa, wyrozumiała, pełna wyczucia i przede wszystkim znać się na swoim fachu i ze skupieniem wykonywać swoje obowiązki. W tym zawodzie ważna jest też otwartość, komunikatywność oraz właściwe podejście do klientów. Zadaniem kosmetyczki jest nie tylko poprawienie wyglądu naszej skóry. Dobra specjalistka to taka, do której będziemy chciały wracać na kolejne zabiegi i wystawiając jej pozytywne opinie zachęcimy innych do skorzystania z jej usług.

You may also like...