Przewodnik po plecakach i torbach dla podróżnika

Wybór odpowiedniego plecaka podróżnego jest ważną częścią planowania podróży i warto w tym celu odwiedzić odpowiedni sklep. Zbyt duży plecak może przyczynić się do tego, że będziesz miał zbyt dużo dodatkowej wagi do noszenia. Co więcej możesz nie umieścić swojej torby w samolocie e względu na z byt dużą wagę! Zaś zbyt małe torby podróżne spowodują, że nigdy nie zmieścisz wszystkich rzeczy, których potrzebujesz! Wybór niewłaściwego materiał sprawi zaś, że twoje rzeczy zostaną nasiąknięte deszczem.

Wybierz właściwy rodzaj

Przede wszystkim należy wiedzieć jaki dla nas i dla formy naszej wyprawy najlepszy rodzaj zapakowania: w plecak podróżny, w walizkę, w torbę? Wcześniej, przed podróżą warto poczytać informację choćby w internecie i znaleźć opinie użytkowników o poszczególnych sprawach jak: najlepszy sklep, marki i cechy ich produktów. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na materia, trwałość, wielkość, wagę czy ilość kieszeni i rodzaj ich zapięć. Czasami może to się okazać naprawdę czasochłonny proces. Uwierz jednak że badania i poszukiwania opłacą się, ponieważ dobry wybór sprawi że będziesz mógł korzystać z zakupionej rzeczy przez wiele lat.
Najlepsze plecaki – te, które przetrwają najdłużej i pozostaną w dobrym stanie, niezależnie od tego, jak bardzo je nadużywasz – posiadają wszystkie następujące cechy, które czynią je mocnymi, długotrwałymi i ochronią twoje rzeczy przed deszczem.

Co powinna posiadać torba?

Materiał odporny na wodę – upewnij się, że twój sprzęt jest wykonany z pół-wodoodpornego materiału, więc wszystko nie zmoknie w mżawce (większość plecaków podróżnych zawiera plandeki, które można na nie włożyć w przypadku poważnej ulewy). Ponadto upewnij się, że materiał nie pozostanie mokry przez długi czas, i przez to nie stanie się stęchły. Szukamy materiału, który jest gruby, ale lekki. W tym przypadku dobre jest włókno nylonowe. Powinieneś być w stanie wylać na nią szklankę wody bez zmoczenia wnętrza.
Zamykane zamki błyskawiczne – upewnij się, że każda komora ma dwa zamki błyskawiczne, dzięki czemu możesz je zamknąć.
Wiele przegródek – dobre plecaki czy walizki musi muszą mieć wiele przegródek. W ten sposób możesz podzielić swoje rzeczy na mniejsze części, aby łatwiej było uzyskać dostęp i znaleźć potrzebne rzeczy. Na przykład, ubrania schować w głównej komorze torby, para sol i klapki w górnej, a buty w oddzielnej komorze bocznej (w ten sposób nie zabrudzą wszystkiego). Oszczędza to konieczności grzebania wewnątrz torby.
Wyściełany pas biodrowy – większość ciężaru, który będziesz nosił, będzie spychać się na biodra, więc będziesz potrzebować wyściełanego pasa, aby wygodniej utrzymać ciężar. Pasek pomoże zapewnić wsparcie i równomiernie rozłożyć ładunek na plecach, powodując mniejsze obciążenie. Pas biodrowy powinien być również regulowany, aby można go było dokręcić, aby uzyskać dodatkowe wsparcie.

You may also like...