Gadżety dentystyczne pomagające utrzymać higienę jamy ustnej

Troska o zęby jest niezwykle ważna, bo tylko odpowiednia higiena może uchronić przed chorobami zębów i dziąseł. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że stan zapalny, który rozwinie się przy zębie może negatywnie oddziaływać na cały organizm człowieka. O zęby należy dbać od wczesnej młodości, pozwoli to na uniknięcie wielu problemów w przyszłości. Jak prawidłowo dbać o zęby? Jest kilka podstawowych zasad.

Regularne czyszczenie i pielęgnacja

Choroby zębów zaczynają się najczęściej od tego, że w niewłaściwy sposób prowadzona jest pielęgnacja jamy ustnej. Gdy drobinki pożywienia przedostaną się do przestrzeni między zębami i tam zaczynają się rozkładać, może dojść do rozwoju stanu zapalnego, powstawania próchnicy i wielu innych nieprzyjemnych schorzeń. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie czyścić zęby, jak zalecają dentyści – nawet po każdym posiłku. W pielęgnacji jamy ustnej pomocna będzie dobrej jakości szczoteczka do czyszczenia zębów, odpowiednia do wieku pasta zawierająca składniki mineralne, płyn do płukania jamy ustnej oraz wysokiej klasy irygator. Irygatory dentystyczne to coraz bardziej popularne urządzenia, które w warunkach domowych pomagają we właściwym utrzymaniu higieny jamy ustnej.

Profilaktyczne wizyty w gabinecie dentystycznym

Nawet jeżeli ktoś drobiazgowo dba o zęby i nie odczuwa niepokojących dolegliwości w jamie ustnej, to i tak przynajmniej raz na pół roku powinien wybrać się do stomatologa na przegląd profilaktyczny. Takie wizyty są darmowe i przysługują każdej ubezpieczonej osobie. Wykrycie drobnych nieprawidłowości pozwoli na wdrożenie odpowiedniego leczenia, co może zapobiec rozwojowi próchnicy i utracie zębów. Lekarz dentysta po ocenie stanu uzębienia może zalecić dalsze zabiegi lecznicze lub też odpowiednią pielęgnację, w której pomocne będą irygatory dentystyczne.

Irygator dentystyczny do użytku domowego

Irygatory można kupić w wielu sklepach. Sprzedawane są jako urządzenia stacjonarne lub też przenośne. Te drugie świetnie sprawdzą się na wyjazdach, mają bowiem niewielkie gabaryty i niską wagę. Dokładne czyszczenie przestrzeni między zębami przy użyciu irygatora staje się dziecinnie proste. Urządzenie to wystrzeliwuje pod ciśnieniem płyn. Siła z jaką jest wystrzeliwany płyn pomaga oczyścić miejsca, do których jest trudno dotrzeć używając szczoteczki do zębów. Warto zainwestować w irygator, chociażby po to, by w przyszłości zaoszczędzić na wizytach w gabinecie stomatologicznym, a te jak wiadomo nie należą do najtańszych.

You may also like...