Zdrowe patenty na utratę nadprogramowych kilogramów
Sposobów na szybkie zrzucenie nadprogramowy kilogramów jest tyle, ile opinii. W mediach stale pokazują się coraz to nowsze, rekomendowane triki na utratę kilku centymetrów. Do wyboru są najczęściej cudowne eliksiry, tabletki przyspieszające metabolizm, herbatki odchudzające oraz najlepsze ćwiczenia na daną partię ciała. Od czego zacząć? Która patent wybrać, by okazał się naprawdę skuteczny?
Złoty środek w drodze do wymarzonej sylwetki
Zanim zdecydujemy, czy ta dieta będzie właściwa, najlepiej zacząć od głębokiego oddechu. Tylko dystans i zachowanie zdroworozsądkowego myślenia, uchroni nas przed popełnieniem błędu. Dodatkowe kilogramy nie pojawiły się przez jedną dobę, zatem tak łatwo również nie znikną.
Przygodę ze zdrowym stylem życia najlepiej rozpocząć od zmiany codziennych nawyków.
Lekkostrawne potrawy
By schudnąć, trzeba wytworzyć tzw. deficyt kaloryczny-czyli spożycie dzienne powinno być niższe, niż zapotrzebowanie. Najlepiej postawić na gotowanie na parze i zmniejszyć użycie przetworzonych produktów. Zawsze najprostsza, domowa surówka będzie bardziej wartościowa, niż pakowana kanapka z supermarketu o nieznanym składzie. Pomysłów na przepisy kulinarne jest sporo. W Internecie znaleźć można nawet takie, które są przygotowane o alergikach, weganach czy wegetarianach. Wystarczy poszukać, albo skorzystać z książek.
Ruch
Codzienna aktywność fizyczna powinna być podstawą dla każdego, niezależnie od wieku. W nowej piramidzie żywienia to podstaw znacznie ważniejsza, niż dieta. Ruch to doskonała recepta na wszystkie zagrożenia cywilizacyjne, a jest ich sporo. Z roku na rok wzrasta odsetek osób, u których zdiagnozowano: cukrzycę, choroby tarczycy, czy nadciśnienie.
Wystarczy ustalić sobie codzienną, stałą porę na spacer, przejażdżkę na rowerze, czy zajęcia w klubie fitness. Najlepiej, by dobrać na początku taki rodzaj ćwiczeń, aby nie obciążać nadmiernie stawów. Początki budowania formy i kondycji zapewne nie będą łatwe, wszystko zależy od wcześniejszego poziomu wytrenowania. Najważniejsze, by stale próbować i nie zniechęcać się już na starcie.
Nawodnienie
Nieodpowiednia ilość poziomu wody w organizmie to jeden z popularnych problemów. Znacznie częściej zdarza się nam sięgać po kawę, herbatę, napoje gazowane, a nawet alkohol. Przeciętny, dorosły człowiek powinien dziennie wypijać ok. 2 litrów wody. Dietetycy polecają także spożywanie zup, koktajli warzywnych, czy wodnistych owoców, np.: arbuzy, melony.
Najnowsze komentarze