Romantyzm w XXI wieku

Romantyzm to coś, co nigdy nie wyjdzie z mody. Każdy jednak interpretuje to pojęcie inaczej. Mogą być to czułe słowa, drobne pieszczoty, albo szalone wyprawy w nieznane. Niezależnie od stażu związku, bliskość przydaje się nie tylko od święta. Warto nieustannie troszczyć się o najbliższą osobę. Czasem jeden gest znaczy więcej, niż długie przemówienia o sile uczucia.

Potęga słów wypowiadana na co dzień

Często w natłoku innych spraw, poddajemy się rutynie i zobojętnieniu, a o miłość należy ciągle dbać, by ogień nigdy nie wygasł. Zakochane w sobie osoby często komunikują się słowami, które są symboliczne tylko dla nich, jak ulubiona piosenka, czy scena z filmu. Warto mieć również takie czułe, charakterystyczne słowa, czy zwroty. Oprócz „kocham Cię”, warto zwracać się do siebie takimi określeniami, jak „kochanie”, „żabko”, „kotku”. Bądźcie niestandardowi, twórzcie rozpoznawalne dla was, „drugie imiona’.

Większość osób, zwłaszcza płci męskiej, jest powściągliwa w wypowiadaniu słów. Jednak drodzy panowie, kobieta potrzebuje od czasu tych magicznych sformułowań, które utwierdzą ją w przekonaniu, że traktujecie związek na poważnie. Powiedzcie czasem od serca „cieszę się, że jesteś”. Zajmie to naprawdę krótką chwilę, ale uśmiech nie będzie schodził ukochanej osobie z twarzy, przez cały dzień.

Siła niewielkich przyjemności, które wygonią nudę z waszego związku

Obchodzenie rocznic poznania się, ślubu, czy urodziny partnera to jedne z ważnych dat, by fundować sobie nawzajem drobne przyjemności. Nie powinny być to jednak jedyne daty w ciągu roku. Okazji, by celebrować miłośćpowinno być znacznie więcej. Chociażby romantyczna kolacja, wspólna obserwacja zachodu słońca, albo codziennie pozostawiona wiadomość. Nawet zaparzenie kubka ulubionej herbaty, czy wspólne celebrowanie posiłków, to wszystko ma ogromne znaczenie dla relacji, którą tworzycie. Zakładając, że to, co was łączy, jest silne i prawdziwe, nie należy na próżno marnować tej strzały Amora!

Warto czasem postawić na spontaniczność, poddać się chwili i uczuciom. Zaskoczyć bukietem kwiatów, biletami do kina, czy weekendem spędzonym z daleka od miasta. By pojawiła się erotyka, wbrew pozorom nie potrzebna zbyt wiele. Wystarczy romantyczna atmosfera, długie spojrzenie, namiętny pocałunek i najlepiej zmysłowa bielizna. Te aspekty są szczególnie istotne dla kobiet, bowiem pewność siebie i przekonanie, że jest się piękną, pozwala otworzyć się na liczne doznania.

You may also like...