Trudna sztuka zakupu podarunków

Media zasypują nas codzienną porcją informacji na temat najnowszych produktów. Sklepy stają do walki o to, która marka zaproponuje lepszą promocję. Jednym słowem wielkie koncerny robią wszystko, co w ich mocy, by trwale przyciągnąć klientów. Jak nie pogubić się w wielkiej ilości przedmiotów? W jaki sposób kupować produkty, by były trwałe i służyły przez lata?

Świętowanie uzupełnione idealnie dobranym podarunkiem

Każdego roku większość z nas staje przed dylematem, jakie prezenty wybrać dla bliskich osób pod choinkę, czy na urodziny. Okazji do świętowania jest wiele, sprawdzonych pomysłów na podarunek-już mniej.

Kreatywność dla nielicznych

Jest taka grupa rzeczy, które zaskoczą najlepszego przyjaciela, pod warunkiem, że naprawdę znacie się jak łyse konie. Są to tak zwane nikomu niepotrzebne gadżety, które jednak skutecznie rozśmieszają. Mogą to być wielkie kapcie o wyglądzie zwierzęcia, koszulka z niestandardowym napisem, czy najbardziej przyozdobiony sweter świąteczny.

Sprawdzone, bezpieczne rozwiązania

Do tak zwanej bezpiecznej bazy zaliczyć można: kwiaty, słodycze, butelkę alkoholu, ozdobna świeca. Takie prezenty sprawdzą się, gdy chcemy podarować komuś niezobowiązujący podarunek. Doskonały dla koleżanki z pracy, gdy udajemy się z pierwszą wizytą do nowego domu lub jako dodatek do większej całości. Można także dołączyć do tego kartkę z życzeniami.

Osobiste upominki

Tę grupę rzeczy najlepiej, jeśli zarezerwujemy dla bliskiej rodziny i przyjaciół. Tylko osobom, które bardzo dobrze znamy, możemy kupić perfumy, biżuterię, kosmetyki, a także bieliznę.

Dla najmłodszych

Dzieci to najbardziej wymagający odbiorcy, również pod względem upominków. Jeśli udajemy się z niezobowiązującą wizytą, poprzestać można na drobnej słodkiej rzeczy, jednak o zdanie najlepiej zapytać wtedy rodziców. Wszystkie dopuszczone na rynek europejski zabawki posiadają oznaczenie wiekowe, które niezwykle pomaga, gdy chcemy wybrać odpowiednie prezenty. Dla kilkumiesięcznych dzieci bezpiecznie jest wybierać grzechotki, gryzaki, czy szmaciane przytulanki, albo miękkie kostki sensoryczne, czyli takie które różnią się strukturą (mają elementy szeleszczące, lusterko, dzwoneczek itp.). Zestaw bajeczek będzie dobry dla każdego, tak samo jak kolorowanki, puzzle, czy masy plastyczne. Dzieci w większości kochają także naklejki i grające zabawki (jednak tu należy bardzo uważać, ponieważ niektóre modele potrafią zrobić prawdziwy hałas!).

You may also like...