Naturalne spalacze tłuszczu – czy są lepsze od gotowych suplementów?

Spalacze tłuszczu dzieli się na sztuczne – czyli najczęściej suplementy, dostępne w aptekach w skoncentrowanej formie, które mogą zawierać naturalne składniki, ale wzmocnione elementami wyprodukowanymi przez człowieka – i naturalne. Naturalne, jak nazwa podpowiada, to środki, które występują w naturze i przy małej pomocy człowieka jak na przykład zaparzenie, są w stanie wywołać u nas procesy wspomagające spalanie tłuszczu.

Jak działają naturalne spalacze tłuszczu?

Naturalne spalacze tłuszczu działają podobnie jak te produkowane przemysłowo. Opierają się głównie na wprowadzeniu naszego organizmu w stan termogenezy, czyli podwyższenia temperatury naszego ciała, aby ten był zmuszony do zwiększenia wydatku energetycznego. Dodatkowo wspierają one metabolizm, przyspieszając go i zwiększając ilość spalanych kalorii, najlepiej podczas aktywności fizycznej.
Biorąc jednak pod uwagę, że są to środki naturalne, mogą nie mieć tak skondensowanego działania jak te sztuczne. Czy jest to wada naturalnych środków? Nie.
Naturalne środki mają wiele zalet, które sprawiają, że coraz więcej osób woli korzystać z nich, niż z tych sztucznych.

Zalety naturalnych spalaczy tłuszczu

Niezaprzeczalnie najważniejszą zaletą naturalnych spalaczy tłuszczu jest ich cena. W porównaniu do niektórych suplementów cynamon czy zielona herbata, będące naturalnymi spalaczami kosztują grosze.
Drugą ważną zaletą jest ich działanie prozdrowotne. Naturalne spalacze są bowiem produktami niezwykle zdrowymi, niosącymi dodatkowe benefity prozdrowotne. W tym czasie suplementy mogą nie być wskazane dla każdego. Przed zastosowaniem spalaczy tłuszczu z półki aptecznej najlepiej skonsultować się z lekarzem. Zwłaszcza, jeśli mamy problemy z hormonami lub nadciśnieniem. W tym samym czasie o ile nie mamy alergii na niektóre produkty, naturalne spalacze tłuszczu nas nie ograniczają. Mało tego, mogą pomóc naszemu organizmowi na innych polach, wspierając odporność, łagodząc niestrawność, dostarczając witamin i składników mineralnych.
Trzecia istotna zaleta to dawkowanie. Chodzi dokładniej o to, że sztuczne spalacze powinny być dawkowane z umiarem oraz powinniśmy robić od nich regularne i przemyślane przerwy. W przypadku naturalnych spalaczy nie musimy tego robić. Są to bowiem naturalne i zdrowe produkty – tu ponownie przypominamy o ile nie mamy alergii lub nietolerancji pokarmowych na niektóre z nich – które śmiało można włączyć do codziennej diety. Jeśli zaś jeden produkt nam się przeje, nie musimy rezygnować z wszystkich naturalnych spalaczy – po prostu zastępujemy go innym.

Naturalne spalacze tłuszczu

Podsumowując – jak działają te produkty? Podobnie jak suplementy dostępne w aptekach. Wprowadzają nasz organizm w stan termogenezy, usprawniają metabolizm, a przy tym są zdrowymi produktami, wspierającymi nasz organizm. Regularne włączanie ich do naszej diety nie sprawia większej trudności.
Na krótszą metę nie działają tak spektakularnie jak spalacze dostępne w sklepach, jednak na dłuższą metę są bardziej opłacalne. Są bowiem tańsze, niosą ze sobą dodatkowe prozdrowotne benefity i możemy z nich korzystać cały czas, podczas gdy od gotowych produktów, powinniśmy robić sobie przerwy.

 

You may also like...