Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Prawo do darmowych świadczeń medycznych na terenie Polski mają wszystkie osoby objęte obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Wyjątkiem są osoby niepełnoletnie oraz kobiety w trakcie ciąży i połogu – oni mogą liczyć na darmowe leczenie nawet wówczas, gdy pozostają poza systemem ubezpieczeniowym. Coraz częściej okazuje się jednak, że obowiązkowa forma ubezpieczenia zdrowotnego jest niewystarczająca. Kolejki do lekarzy specjalistów są tak długie, że na pierwszą wizytę trzeba czekać kilka lat. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji wydaje się być prywatne opieka medyczna, która zyskuje na coraz większej popularności.

Prywatna opieka medyczna

Pakiety prywatnej opieki medycznej powoli stają się standardem jako dodatek do wynagrodzenia w wielu firmach. Przedsiębiorcy dofinansowują pakiety medyczne swoim pracownikom, aby zachęcić ich do pracy w firmie. Jest to rozwiązanie korzystne, ponieważ pozwala skrócić czas oczekiwania na wizytę u lekarza, a także pozwala obniżyć koszty leczenia. Pojedyncza konsultacja w gabinecie specjalistycznym to bowiem koszt nawet kilkuset złotych. O prywatnym ubezpieczeniu powinien pomyśleć każdy, a zwłaszcza osoby, które mają przewlekłe problemy ze zdrowiem.

Czy można się dodatkowo ubezpieczyć na własną rękę?

Dodatkowe ubezpieczenie medyczne jest obecnie dostępne dla każdego. Nie trzeba czekać, aż pracodawca zaproponuje możliwość dodatkowego ubezpieczenia zbiorowego. Chcąc mieć dodatkowe ubezpieczenie w prywatnej firmie wystarczy podpisać stosowną umowę. Koszt takiej opieki medycznej jak na obecne standardy nie jest nazbyt wysoki. W zależności od wybranego pakietu kształtuje się on przeważnie w granicach kilkuset złotych miesięcznie. Ubezpieczając w jednej firmie całą rodzinę można liczyć na atrakcyjne zniżki.

Czy prywatne ubezpieczenie medyczne jest korzystne?

Zawsze lepiej dmuchać na zimne. Nawet jeżeli ktoś do tej pory nie chorował poważnie, to nigdy nie ma pewności czy nie zachoruje w przyszłości. Wizja kilkumiesięcznego oczekiwania na wizytę u lekarza nie brzmi nazbyt zachęcająco. Dodatkowe ubezpieczenie pozwoli na szybką konsultację. W niektórych pakietach dostępne są także darmowe badania, jak chociażby podstawowa morfologia krwi czy badanie usg. Mając na uwadze stan własnego zdrowia i troskę o najbliższych warto przynajmniej zapoznać się ofertą dodatkowego ubezpieczenia medycznego. Koszty takiego ubezpieczenia są niezbyt wysokie w porównaniu z ewentualną koniecznością regulowania rachunków u prywatnych lekarzy.

You may also like...