Jak leczyć ciężkie przypadki trądziku?

Ciężkie przypadki trądziku charakteryzują się cystami lub guzkami na skórze. Są to głębsze reakcje zapalne z bolesnością skóry. Cysty zawierają żółtawą wydzielinę śluzową, która często opróżnia się samoistnie lub pozostawia zgrubiałe lub pogłębione blizny.
W ciężkich przypadkach pojawiają się pryszcze z krwią. W leczeniu ciężkich przypadków trądziku należy zwrócić się o pomoc do dermatologa. Nieleczony trądzik zwykle powoduje blizny, które towarzyszą do końca życia. Koniecznie skontaktuj się z dermatologiem, jeśli masz trądzik w ciężkiej postaci

Jak można leczyć ciężkie przypadki trądziku?

Dermatolodzy to specjaliści w diagnostyce typów trądziku oraz leczeniu trądziku. Zabieg odbywa się za pomocą tabletek. Zabieg ukierunkowany jest na jeden lub więcej czynników istotnych dla rozwoju trądziku: zwiększoną produkcję sebum, zwężenie gruczołów łojowych lub samą bakterię trądzikową.

Leczenie ciężkiego trądziku z tworzeniem się torbieli.

W przypadku ciężkiego trądziku z tworzeniem się torbieli, na który nic innego nie przyniosło efektu, twój dermatolog może zacząć leczyć cię izotretyoniną. Nie powinno się tak jednak leczyć kobiet w ciąży.
W przypadku ciężkiego trądziku z pryszczami można leczyć długotrwałymi antybiotykami w postaci np. tetracyklina. Tetracykliny nie mogą stosować kobiety w ciąży lub karmiące piersią oraz dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dorosłe kobiety i trądzik.

Dorosłe kobiety, które borykają się z ciężkim trądzikiem, często korzystają z tabletek antykoncepcyjnych, które zawierają antyandrogeny. Tego typu pigułki antykoncepcyjnej nie wolno stosować w przypadku ostrej choroby wątroby. Łagodniejsze formy trądziku w wieku dorosłym można leczyć bez tabletek.

Środki ostrożności w leczeniu trądziku izotretyoniną.

Kobiety przyjmujące izotretyoninę nie powinny zajść w ciążę przez miesiąc po zakończeniu leczenia, dlatego ważne jest stosowanie środków antykoncepcji. Izotretyoniny nie wolno stosować u osób z chorobami nerek lub wątroby. Preparat może mieć poważne skutki uboczne, dlatego tylko dermatolodzy powinni nim leczyć. Dermatolodzy są ekspertami w leczeniu ciężkich przypadków trądziku i mogą zaoferować skuteczne metody leczenia.

Leczenie ciężkiego trądziku wymaga czasu i dlatego wymaga cierpliwości. Pamiętaj, że leczenie trądziku wymaga czasu. Efekt zabiegu można więc zobaczyć dopiero po sześciu lub ośmiu tygodniach.

 

You may also like...