Endermologia – jak długo utrzymują się efekty?

Endermologia – jak długo utrzymują się efekty?

Ludzka skóra, odpowiednio zadbana i wypielęgnowana, zdrowa, może być prawdziwą ozdobą. Jednak taki stan skóry zdarza się rzadko, bowiem prawie każdy z nas posiada jakieś mniejsze lub większe wady, czy specjalne cechy charakterystyczne, które powodują, że traci ona na swej atrakcyjności. Jedną z takich wad może być między innymi cellulit, który często współwystępuje z rozstępami. Zabiegiem, który pomoże w obu tych problemach jest endermologia – warto dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie daje ta metoda.

Jak walczyć z cellulitem i rozstępami?

Jeśli mamy problem z rozstępami i cellulitem, powinniśmy szczególnie uważać na promienie słoneczne, nie wystawiać się długo na ich oddziaływanie, ponadto unikać spożywania alkoholu i ostrych przypraw, które mogą pogłębić problem. Oczywiście należy też zwrócić uwagę na dietę, bogatą w warzywa i zdrowe tłuszcze, a do tego dołożyć regularne ćwiczenia. Na rynku mamy też wiele produktów kosmetycznych, które mają pomóc w walce z niedoskonałościami skóry. Praktyka pokazuje jednak, że nawet połączenie kilku takich działań nie zawsze przynosi efekty. Jeśli tradycyjne, domowe metody pielęgnacji, czy nawet profesjonalne kosmetyki nie działają, powinniśmy zwrócić się ku nowoczesnym osiągnięciom kosmetologii i medycyny estetycznej. Jednym z nich jest endermologia

Endermologia jak często ją wykonywać?

Endermologia to zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych, który polega na masażu specjalnym urządzeniem, które wytwarza podciśnienie. Miejscowo, na znajdującą się pod skórą tkankę tłuszczową, działa duża siła, która pobudza spalanie tłuszczu i powstawanie kolagenu i elastyny, które nadają skórze zdrowy, jędrny wygląd. Żeby uzyskać pożądane efekty, wykonuje się serię zabiegów, zwykle jest to ok. 10 masaży. Na początku, w ramach intensywnej kuracji można je robić nawet 2-3 razy w tygodniu, następnie, po uzyskaniu efektów wykonuje się tzw. zabiegi przypominające, 1-2 razy w miesiącu.

Jak długo będą utrzymywać się efekty?

To, jak długo nasza skóra zachowa stan po serii zabiegów, zależy od naszego stylu życia. Jeśli wrócimy do zajadania się fast foodami i siedzącego trybu życia, po jakimś czasie problem pewnie wróci. Dlatego osoby, które uzyskały efekt odchudzenia i ujędrnienia zwykle starają się pamiętać o piciu odpowiednio dużej ilości płynów, lekkich ćwiczeniach, codziennym spożywaniu warzyw. Do tego często decydują się na zabiegi przypominające. Dzięki temu efekt może utrzymać się nawet na stałe.

You may also like...