Wybierz kosmetyczkę dopasowaną do siebie i swoich potrzeb

Kosmetyczka oraz zakup takiej, której wielkość idealna będzie do noszenia jej w torebce, stanowi bezwzględną konieczność zwłaszcza dla wszystkich tych pań, które nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez pomadki w odpowiednim odcieniu, bez tuszu czy pudru. Kosmetyki przechowywane luzem w torebce to naprawdę zły pomysł zważywszy na możliwość poplamienia jej wnętrza lub w jeszcze gorszym przypadku ważnych dokumentów czy przedmiotów, o czym świadczą opinie wielu pań.

Idealna kosmetyczka

Kosmetyczka z idealnymi cechami, to taka którą możemy zabierać ze sobą codziennie do pracy, szkoły lub na uczelnię powinna być niewielka, ale za to pojemna, lekka a jednocześnie nie może zajmować zbyt wiele miejsca w i tak wypchanej po brzegi damskiej torebce. Optymalny rozmiar tego dodatku to taki w którym zmieścimy podstawowe kosmetyki, których używamy na co dzień, a w tym: pomadkę lub szminkę czy błyszczyk, puder prasowany, obowiązkowo też lusterko do poprawek makijażu wciągu dnia, krem do rąk (zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym), niewielki flakonik ulubionych perfum.
Opinie wielu kobiet mówią że warto też zwrócić uwagę na to jakie dodatek ma zapięcia i starać się wybierać te konkretne modele, które posiadają zapinanie na zamek – to uchroni wnętrze naszej torebki czy plecaka przed zabrudzeniem i plamami ciężkimi do usunięcia.

Jaki kolor i wzór?

Osobną kwestią jest wybór wzoru, kształtu oraz materiału kosmetyczki. To już decyzja bardzo indywidualna i podyktowana gustami każdej z kobiet. Te ceniące styl, elegancję a jednocześnie prostotę i umiar sięgają bardzo często po modele uszyte z naturalnej skóry. Wiele osób sięga po modele, które będą dopasowane kolorystycznie z torebką i jej wnętrzem. Wśród kosmetyczek wartych uwagi wymienić należy, np. kosmetyczki-saszetki marki Pierre Cardin, wyróżnia je wysoka jakość wykonania, gustowne detale oraz ponadczasowy styl. Miłośniczkom retro bardzo modnego od wielu sezonów poleca się rozważyć zakup świetnej kosmetyczki renomowanej marki Orsatti, której kształt przypomina torbę lekarską albo męską kosmetyczkę z epoki.

Rady dla roztargnionych

Z praktycznego punktu widzenia warto sięgać po modele wykonane z tworzywa, które są łatwe do czyszczenia i prania – dotyczy to w szczególności ich wnętrza, które niezmiernie łatwo ulega zabrudzeniom. Tutaj coś się rozleje, tam maźniemy tuszem czy szminką i problem gotowy a przecież, kupując kosmetyczkę w cenie odpowiedniej do jakości chcemy aby służyła nam jak najdłużej i przy tym była w dobrym stanie. Dlatego też wybierając się w podróż lub wiedząc że jesteśmy nieco roztargnieni i mamy tendencję do wylewania, niedokręcania naszych kosmetyków stawiajmy raczej na modele wykonane z tworzywa ABS, które z łatwością można odczyścić wilgotną szmatką.

You may also like...