Prasuj szybciej, łatwiej i wygodniej

Jeśli czasami czujesz, że twoje ubrania wyglądają na jeszcze bardziej pomarszczone niż przed ich wyprasowaniem, problem sprawia ci prasowanie koszul czy cienkich materiałów, koniecznie skorzystaj z poniższych poniższych wskazówek, które powinny pomóc w sprawniejszym prasowaniu.

Prasowanie oszczędzające czas

*Prasuj w sypialni. Będziesz mógł użyć łóżka do posortowania prania, a będziesz miał wieszaki pod ręką w szafie.

*Skróć czas prasowania, umieszczając kawałek folii aluminiowej pod pokrywą deski do prasowania. Folia odbija ciepło, więc prasujesz z obu stron jednocześnie.

*Rozpocznij od artykułów lub odzieży wymagających najniższej temperatury do tych wymagających najwyższych. Nie będziesz musiał czekać długo aż żelazko się nagrzeje.

*Aby uzyskać idealne dopasowanie, umieść pokrywę deski do prasowania na desce, gdy jest jeszcze wilgotna, i pozwól jej wyschnąć.

Jak zapobiec zagnieceniom?

*Aby zapobiec zmarszczkom, ruszaj i poprawiaj świeżo wyprasowane powierzchnie z dala od siebie.

*Prasowanie koszul aby zapobiec zagnieceniom na kołnierzu, mankiecie i podwinięciom czy pomarszczeniom, wymaga prasowania na niewłaściwej czyli lewej stronie.

*Najpierw prasuj tkaninę o podwójnej grubości wewnątrz, a następnie na zewnątrz.

*Dzianiny akrylowe mogą rozciągać się i zmieniać kształt, jeśli są poruszane, gdy są mokre i ciepłe. Wciśnij każdą sekcję do sucha i poczekaj, aż ostygnie, zanim przeniesiesz ją na deskę do prasowania.

*Podczas prasowania mocno pomarszczonego sztruksa trzymaj żelazko tuż nad ubraniem i dokładnie paruj tkaninę. Podczas gdy sztruks jest jeszcze wilgotny, szybko wygładź go wzdłuż ramion i żeber dłonią.

*Ożyw fragment z aksamitu lub sztruksu, naciskając ją prawą stroną do dołu na kawałku tej samej tkaniny.

*Jeśli nie masz deski, włóż zwinięty ręcznik w rękawy, aby można je było naciskać bez pozostawiania zagnieceń. Lub stwórz własną płytkę rękawową z tekturowej rurki pokrytej miękką tkaniną.

*Przygotuj szybko skrobię w sprayu w domu, przez powolne dodawanie 1 łyżki skrobi kukurydzianej do 2 szklanek wody. Mieszaj cały czas do momentu aż skrobia się rozpuści, i wlej mieszankę do czystej butelki z rozpylaczem. Lekko prasuj tkaniny.

*Przywróć perkalowi błyszczący wygląd, prasując tkaninę w dół na woskowanym papierze.

*Aby nie dopuścić do tego, by twoje ubrania po praniu stały się połyskliwe podczas prasowania, odwróć odzież na lewą stronę i prasuj na tej stronie.

*Aby usunąć zmarszczki z krawata, włóż kawałek tektury, aby pasował do jego wnętrza. Przykryj krawat gazą i naciśnij lekko żelazkiem parowym.

*Aby uniknąć spłaszczenia haftu lub oczek podczas prasowania, prasuj je zakryte na grubym ręczniku.

You may also like...