Ćwiczenia rozciągające po siłowni

Ćwiczenia rozciągające po siłowni

Czym są takie ćwiczenia?

Są to serie ruchów, które są wykorzystywane do wydłużenia mięśni, ścięgien i więzadeł. Proces ten pomaga zwiększyć elastyczność, poprawić zakres ruchu i zmniejszyć ogólną bolesność mięśni.

Jeśli regularnie chodzisz na siłownię lub uprawiasz jakiś sport, z pewnością wiesz, że trening nie zawsze jest łatwy dla ciała. Jeśli jednak nie rozciągasz się po treningu, może to prowadzić do urazów mięśni i stawów.

Aktywności rozciągające po siłowni są niezbędne, ponieważ pomagają zmniejszyć bolesność mięśni. Mogą również zapobiegać kontuzjom i poprawiać ogólną sprawność.

Napięte mięśnie ciała są bardziej podatne na kontuzje, dlatego należy dbać o swoją elastyczność, aby być w jak najlepszej formie. Ćwiczenia te, wykonywane po siłowni pomogą Ci szybciej odzyskać siły po treningu i pozwolą Ci osiągać lepsze wyniki podczas sesji treningowych.

Najlepiej jest rozciągać te części ciała, które są celem treningu, na przykład: górne partie ciała w dniu treningu górnych partii ciała i dolne w dniu treningu dolnych partii ciała. Najważniejsze jest, aby oddychać normalnie, robiąc powolne, głębokie wdechy i wydechy.

Istnieją dwa główne rodzaje ćwiczeń rozciągających po siłowni:

dynamiczne i statyczne. Dynamiczne ćwiczenia rozciągające są wykonywane poprzez ruch, podczas gdy statyczne są wykonywane bez ruchu, gdy część ciała jest rozciągnięta, aż poczujesz napięcie na nim.

Poniższe ćwiczenia rozciągające każdą część ciała można wykonać zaraz po treningu lub w dowolnym innym momencie dnia.

Zanim zaczniesz, pozwól, by tętno wróciło do normy.

Rozciąganie ścięgien i więzadeł: Więzadła to twarde pasma tkanki, które łączą ze sobą kości, natomiast ścięgna biegną równolegle do mięśni, łącząc je z kośćmi poprzez stawy. Utrzymywanie tych tkanek w elastyczności pomaga zapewnić, że staniesz się silniejszy, ponieważ działają one jak gumki recepturki.

*Nie wykonuj tych ćwiczeń, jeśli odczuwasz ból w danym obszarze lub jeśli masz poważne problemy zdrowotne.

Ciepły prysznic lub kąpiel to jedna z najlepszych terapii regeneracyjnych po treningu. Pomoże to złagodzić bóle mięśni, zmęczenie i bolesność. Ćwiczenia rozciągające po siłowni pomogą również poprawić elastyczność i mogą również pomóc w zapobieganiu urazom.

Wypróbuj tę prostą rutynę trzy razy w tygodniu. Jeśli nie masz czasu na wszystkie trzy sesje, wybierz jedno lub dwa z poniższych rozciągnięć i wytrzymaj każde z nich przez 30 sekund lub dłużej.

 

You may also like...