Powrót do naturalności

Kobiety w XXI wieku mają coraz większą świadomość branży kosmetycznej i kosmetologicznej. Wybierają kremy, czy balsamy, sprawdzając dokładnie ich skład. Dużo również dowiadują się na temat samej produkcji kosmetyków.

Powrót w stronę natury

Wydaje się, że w przeciwieństwie do poprzednich lat, teraz następuje znacznie większy ukłon w stronę natury. Zamiast wykorzystywać botoks, by zlikwidować zmarszczki, zaczynamy je akceptować, a nawet się nimi szczycić. Doceniamy niepowtarzalność i różnorodność swojego wyglądu. Dostrzegamy potrzebę, by następowała całościowa regeneracja organizmu, a nie tylko powierzchowna.

Życie w duchu zen

Odbudowa organizmu następuje holistycznie. Nie tylko dostrzegamy potrzebę dostarczania swojej skórze najlepszych składników, ale i zmieniamy sposób myślenia. Rośnie popularność medytacji, jogi, czy pilatesu. Ulega zmianie cały system odżywiania. Następuje zwrot w stronę produktów roślinnych z jednoczesną rezygnacją z mięsa. Odżywiamy się bardziej świadomi. Wiemy, które składniki wpływają negatywnie. Czerpiemy ponownie wiedzę z medycyny ludowej. Zbieramy i parzymy zioła, zaprawiamy naturalne soki, tworzymy samodzielnie mikstury z owoców. Szukamy naturalnych metod na walkę z przypadłościami, czy przeziębieniem i gorączką. Zamiast łykać kolejne witaminy i suplementy, sięgamy po sezonowe zbiory z własnego ogródka.

Dostrzegamy na co dzień potrzebę zwolnienia tempa. Odłączenia się od medialnego natłoku informacji, dźwięków, powiadomień z komunikatorów społecznych. Czerpiemy radość z niespiesznego obcowania z naturą. Zatrzymujemy w sobie przeżycia i wspomnienia danej chwili. Skupiamy się już coraz częściej na własnych potrzebach. Wybieramy chwilę z książką, spacer, niż kolejne odcinki serialu, czy huczne imprezy z alkoholem.

Świadomy wybór zabiegów kosmetycznych i kosmetologicznych

Duże zmiany dotknęły także salony kosmetyczne. Konsumenci coraz chętniej wybierają nieinwazyjne zabiegi. Zamiast złotych nici, czy kwasu kiełbasianego, klienci decydują się na odżywianie i nawilżanie. Wykorzystują chętniej nowe rozwiązania.
Nowością na rynku są zabiegi z użyciem własnego osocza krwi, masaże rewitalizujące, mikrodermabrazja, zabiegi stymulujące skórę, czy peptydy w medycynie, które są zbliżone do tych naturalnych w organizmie. Te syntetycznie pozyskane czynniki, powodują szybki wzrost, zwłaszcza tkanek skóry, ale i włączono tę metodę, jako skuteczny sposób na spowolnienie procesu łysienia i wypadania włosów.

You may also like...