Młodzieńcza cera na długie lata

W XXI wieku ludzkość przyzwyczajona jest do piękna. Pragniemy mieć gustowne ubrania, nienaganną sylwetkę, nowoczesne wnętrza z niebanalnymi przedmiotami i promienną cerę. Ta presja społeczna nie współgra jednak z naturalnymi procesami starzenia, którym chcąc, czy nie, poddaje się każdy człowiek. Pierwszy siwy włos, czy kurze łapki, nie powinny jednak być powodem do smutku!

Pokonaj siebie i swoje niedoskonałości!

Jeśli zauważymy u siebie pierwsze oznaki postępującego czasu…. Nie panikujmy! Lepiej się do siebie uśmiechnąć i zaakceptować ten nieunikniony proces. Oczywiście i na taką ewentualność medycyna i kosmetologia, znalazły rozwiązanie!

Kosmetyka dostępna w drogeriach oferuje mnóstwo produktów, które przywracają blask. Wśród dostępnych na półkach specyfikach, odnajdziemy: kremy, maseczki, kuracje witaminowe. Według zapewnień producentów, już po pierwszym zastosowaniu ma nastąpić znaczna redukcja i wygładzanie zmarszczek. W składzie znajdziemy takie substancje, jak: kwas hialuronowy, mocznik, śluz ślimaka, kompleksy witamin i wiele innych. Cena tych cudownych preparatów może jednak przyprawić o zawroty głowy! Najtańsze kremy znajdziemy za 30 zł, a górna granica liczy setki i tysiące złotych.

Dbaj o cerę każdego dnia

Czy można jednak każdego dnia, w domowym zaciszu, tak dbać o cerę, by zmarszczki nas nie trapiły tak szybko? Oczywiście!
Według naukowców, oprócz genów (50%) duży wpływ ma również styl życia.

Dieta odżywcza i nawadnianie

Stosowanie diety bogatej w owoce i warzywa, sprawia, że dostarczamy do organizmu potężną bombę witaminową. Najlepiej wybierać takie produkty, których barwa jest bardzo wyraźna, bowiem zawierają w sobie najwięcej betakarotenu (odpowiada za kolor cery) oraz te sezonowo. Sprawdźmy skąd pochodzą, wybierajmy niewoskowane cytryny i jabłka. Lepiej zaopatrzyć się w pełny koszyk na bazarku i dopytać o uprawę, niż kupić idealne marchewki i pomidory w supermarkecie. Unikajmy dużych ilości cukru i soli. Zawsze nośmy przy sobie butelkę wody mineralne j.

Prawdziwa sztuka demakijażu

Przed lustrem kobiety spędzają sporo czasu, by do perfekcji doprowadzić swój makijaż. Niestety, przy jego zmywaniu, nie poświęcamy już tylu minut. Robimy to chaotycznie, często bardzo mechanicznie i nieodpowiednimi produktami. Ile razy okazało się, że w kącikach pozostały resztki tuszu do rzęs, albo szminka na ustach. Najlepiej zmywać wszystko etapowo, płynem mineralnym, a potem nałożyć grubą warstwę kremu nawilżającego. Makijaż zmywajmy zawsze! Nawet, gdy dosłownie padamy z nóg po wielogodzinnej imprezie! Nic tak negatywnie nie wpływa na skórę, jak jej dodatkowe zapychanie dodatkowymi warstwami. Pamiętajmy, że to właśnie w nocy zachodzą wszystkie procesy regeneracyjne i naprawcze dla cery!

Stosuj filtry słoneczne i ciemne okulary

Długotrwałe przebywanie w nasłonecznionym miejscu, prowadzi do szybkiego przesuszenia skóry i zwiększa przyspiesza procesy starzenia. Unikajmy zatem wychodzenia w godzinach największego działania słońca. Zawsze smarujmy się wcześniej grubą warstwą kremu z filtrem (minimum 30 SPF), nawet zimą! Zabezpieczajmy oczy przed dodatkowym mrużeniem na co dzień, na stoku, czy w trakcie jazdy samochodem.

You may also like...